Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historické zápisy z akcí

Příspěvky

Pohodakolo

9. 5. 2009

Náš tradiční prvomájový výlet nás tentokrát zavedl kolem kolem Okoře a přes Horoměřice a kolem Ostrohu zpátky do Prahy. Účast byla hojná a počasí nám přálo.

 

Velikonoce ve Slovenském ráji 9.-13.4.2009

16. 4. 2009

Po třech letech jsme se opět jeli o Velikonocích podívat do Slovesnkého Ráje. bydleli jsme v chatkách, v kempu v Podlesoku, což mělo tu jedinečnou výhodu, že jsme nemuseli každý den šlapat dva kilometry z Hrabušic a zase zpátky. Kromě dvou cest, které jsme šli před třemi lety (Suchá Bělá a cesta podél Hornádu), jsme šli také dvě nové cesty - Velký Kysel a Piecky - které osobně považuju za jednu z nejkrásnějších cest, která v Ráji jsou.

 

Ostroh a okolí 28.3.2009

31. 3. 2009

Tento výlet nás zavedl do Divoké Šárky a Nebušic, ale naším hlavním cílem byl Ostroh (místo založení našeho oddílu v roce 1981) kde jsme po pěti letech znovu podepsali listinu věrnosti, kterou jsme sice nenalezli, ale měli jsme s sebou připravenou novou (listina věrnosti se vykopává přibližně 1x za 5 let a všichni přítomní se na ní podepisují). Také nás čekal další stát USA a to Illinois a legrácky spojené s rodinou Simpsnových, protože hlavním městem je Springfield (není to sice ten, kde Simpsnovi žijí, ale to nevadilo :-).

 
Celý příspěvek | Rubrika: Historické zápisy z akcí | Fotografie: Ostroh a okolí 28.3.2009 | Komentářů: 0

Jarní prázdniny - Říčky v Orlických horách 1.-7.3.2009

10. 3. 2009

Již tradičně trávíme jaráky v Říčkách v Orlických horách na základně 8.PS Mír - chata Bledule. Celý týden jsme vyplnili lyžováním a dováděním na sněhu. Počasí sice nebylo nic moc, ale sněhu bylo hodně takže to ještě šlo (oproti loňsku, kdy nebyl sníh vůbec to byla paráda).

 

Klínec - Klínecká jeskyně 21.2.2009

24. 2. 2009

Tento výlet nás zavedl do Klínce což je kousek od Prahy (vlakem z Braníka směr Dobříš). Cílem naší výpravy byla Klínecká jeskyně (cca 50 metrů dlouhá průchozí jeskyně), o které jsem až donedávna neměl tušení, a která se nám výborně hodila pro náš další navštívený stát USA Montanu, kde žije nejvíc medvědů Grizzly v Americe. A tak děti v jeskyňi hledaly při baterce obrázky medvědů :-)
 
Celý příspěvek | Rubrika: Historické zápisy z akcí | Fotografie: Klínec 21.2.2009 | Komentářů: 0

Zimní přechod Brd 17.1.2009 - Lov motýlů

19. 1. 2009

Naše tradiční výprava, kterou tentokráte připravoval oddíl Sírius. Celý den jsme různým způsobem lovili motýli a cílem bylo získat jich co nejvíce. Nakonec jsme skončili na 3. místě. Také proběhla další soutěž spojená s naší CRH. Tentokrát jsme navštívili stát Nebraska a bránili jsme prezidenta Abrahama Lincolna před zákeřnými atentátníky. Nejlépe to zvládl Martin, kterému se nepodařilo zachytit pouze dvě střely.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Historické zápisy z akcí | Fotografie: Brdy 17.1.2009 | Komentářů: 0

Oslava Slunovratu - oddílové Vánoce 18.12.2008

19. 12. 2008

Naše tradiční akce, na které slavíme na Ostrohu (místě založení našeho oddílu v Šárce) Vánoce, kdy si dáváme dárečky, nastiňujeme si plány do budoucna, vyhodnocujeme vítěze bodování, který získává Svaroga (moduritová soška udělovaná v našem oddíle od roku 1969), vítěze kilometrů, který získává Stopu (dřevěná stopa udělovaná od roku 1994), ale také vyhodnocujeme hádanky, ochutnáváme cukroví, hrajem na kytaru, atd...
 

Litoměřice a okolí 12.-14.12.2008

16. 12. 2008

Poslední výprava v roce 2008 nás zavedla do Litoměřic. Nakonec nás jelo jen 5, ale i tak jsme si výlet parádně užili. V sobotu jsme navštívili zříceninu hradu Košťálov, který jsme kvůli husté mlze nemohli nějakou dobu najít :-) a také vrch Boreč, který je zajímavý tím, že ve spodu nasává vzduch, uvnitř ho ohřívá a nahoře proudí teplý vzduch takže se zde celoročně daří i teplomilným rostlinám - zajímavé. Jako další stát USA jsme navštívili Kansas, kde je největší výskyt tornád na světě a od toho se také odvíjela celovýletová hra, kdy děli lovily tornáda na různé způsoby.
 

Prokopské údolí 23.11.2008 - mimořádná výprava

26. 11. 2008

Tato mimořádná výprava (byla to náhrada za zrušenou výpravu 14.-17.11.2008) nás zavedla do Prokopského údolí, kde děti svedly souboj o získání 11 přísad, které nám předal Colonel Pepas  (lízátka), které se používají v restauracích KCF k dochucování kuřat. Nejlépe se vedlo Martinovi, který od Colonela Pepase získal hlavní cenu a tou byl kyblík s 30 křidélky z KFC.
 

Slavkov u Českého Krumlova 25.-29.10.2008

2. 11. 2008

Tentokrát jsme vyrazili do Slavkova, vesničky poblíž Českého Krumlova. Během tří dnů, které jsme měli k dispozici, jsme uspořádali výlet do Českého Krumlova, do Zlaté Koruny a na Kleť a poslední den odpočinkový vlet po okolí plný nejrůznějších her. Samozřejmě nechyběla ani celovýletová hra - plavili jsme se po Vltavských jezech. Na výpravě s námi byla spřízněná pionýrská skupina Pláňata.